KONST / Litografier / Färglitografier 11536166
*
nr 1153 6166
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st, 52x60 & 52x43
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 19:44:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 16:22:24
1
300 kr
18/12 19:39:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:16
-
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:06
*
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
nr 1153 6166
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st, 52x60 & 52x43
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/12 16:22:24 | 1 | 300 kr |
| 18/12 19:39:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Ã…berg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, mÃ¥lare och filmkonstnär.Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:16 -
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:06



